home | login | register | DMCA | contacts | help |      
mobile | donate | ВЕСЕЛКА

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
А Б В Г Д Е Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я


my bookshelf | genres | recommend | rating of books | rating of authors | reviews | new | форум | collections | читалки | авторам | add
fantasy
space fantasy
fantasy is horrors
heroic
prose
  military
  child
  russian
detective
  action
  child
  ironical
  historical
  political
western
adventure
adventure (child)
child's stories
love
religion
antique
Scientific literature
biography
business
home pets
animals
art
history
computers
linguistics
mathematics
religion
home_garden
sport
technique
publicism
philosophy
chemistry
close

реклама - advertisement



Додаток 24

Козацька старшина Війська Запорозького (липень 1657 — вересень 1659 рр.)


Гетьман

Іван Євстафійович Виговський (серпень 1657 — вересень 1659).


Військова старшина

Військовий обозний:

Тимофій Носач (1656–1657, 1658–1663)

Костянтин ЄвстафІйович Виговський (1658)?

Військові судді:

Самійло Богданович (Зарудний) (1652 — червень 1659)

Герман Гапонович (1657 – 18 липня 1659)

Федір Лобода (1658–18 липня 1659)

Григорій Софонтійович Лісницький (жовтень 1657)?

Військові осавули:

Іван Ковалевський (1655 — квітень 1659)

Мисько Лучченко (1657)

Федір Вовк (серпень — листопад 1658)

Іван Скоробагатенко (вересень 1658 – 1659)

Гаврило Лісовський (березень — червень 1659)

Іван Креховецький (вересень 1659)

Військовий писар:

Іван Груша (1657 — червень 1659)

Військовий бунчужний:

Митка Мигай (1658 — вересень 1659).


Військові канцеляристи

Гетьманські підписки (писарі):

Остафій (серпень 1657)

Герасим Борисов (Борисович) (листопад 1657 — листопад 1658)

Герасим Каплонський (30 січня — серпень 1658)

Федір Погорецький (квітень — травень 1658)

Кривецький (18 квітня 1659)

Ієронім Борисович Шалатоня (літо — вересень 1659)

Микола Яворський (1–31 травня 1659)

Гетьманський скарбник:

Калита (24 квітня 1658).


Військова старшина опозиціонерів

Наказний гетьман:

Іван Безпалий (кінець листопада 1658 — липень 1659)

Військовий суддя:

Павло Ілліч Потимський (березень — травень 1659)

Військові осавули:

Воронок (кінець листопада 1658)

Семен Сергійович Черкес (липень 1659)

Військовий писар:

Семен Остапович Голуховський (Семен Остапов, Лях) (серпень 1659–1660).


Кошові отамани Запорозької Січі

Яків Федорович Барабаш (1656 — лютий 1658)

Павло Савович Гомон (Пашко Савович) (8 лютого — перша половина березня 1658)

Шекура (березень — квітень 1658)

Яків Федорович Барабаш (квітень — вересень 1658)

Іван Дмитрович Сірко (1659–1660).


Полтавський полк

Полковники:

Мартин Іванович Пушкар (жовтень 1649 — травень 1658)

Іван Федорович Богун (червень 1658, недовго)

Філон Гаркуша (червень — 12 грудня 1658)

Кирик Мартинович Пушкар (друга декада жовтня 1658 – 18 липня 1659)

Марк Мартинович Пушкар (травень 1659)

Федір Іванович Жученко (19 липня 1659 – 1661)

Сотники:

багацький — Іван Грицюта (1–31 травня 1659)

балаклійський — Іван Педяк (березень 1658)

більський — Іван Грицюта (1659)

веприцький — Данило Семенович (12 березня 1658); Пилип Погребиський (24 квітня 1658)

гадяцький — Василь Микифоров (березень 1658); Василь Санніков (березень 1658), Павло Животовський (24 квітня 1659)

грунський — Левко Мишкін (Михайлов) (10 травня 1659); Семен Яковлев (28 серпня 1659)

зіньківський — Левон Гаврилов (березень 1658); Михайло Іванов (21 травня 1658); Микита Безпалий (квітень 1659); Михайло Алексєєв (28 серпня 1659)

котельвянський — Якименко (8 жовтня 1658)

лукомський — Дмитро Солонинка (до березня 1658)

новосанжарський — Іван Чорномаз (24 квітня 1658); Яцько Андрійович Дурицький (12 грудня 1658 – 15 квітня 1659)

ряшівський — Севастян Підсилкенко (березень 1658); Хома Ращенко (11 лютого 1659)

старосанжарський — Мисан (березень 1658); Григорій Зарудний (жовтень 1658 – 10 червня 1659); Олексій Кованько (Коваленко) (15 квітня — травень 1659)

полкова (полтавська) сотня — Василь Юрієв (квітень 1659); Костя Кублицький (квітень 1659); Сава Педашенко (квітень 1659).


Чигиринський полк

Полковник:

Карпо Трушенко (травень 1658)

Ілля Богаченко (жовтень — грудень 1658)

Герасим Каплонський (початок червня — середина серпня 1659)

Кирило Андрєєв (жовтень 1659)

Павло Кременчуцький (6 вересня 1659 – 1660)

Петро Дорофійович Дорошенко (листопад 1659)

Сотники:

бужинський — Лук’ян Іванов (16 листопада 1657)

жовнинський — Степан Матвєєв (жовтень — листопад 1657)

говтянський — Онисим Олевкович (квітень 1658); Іван Касич (наказний, 22 квітня 1658); Шовкопляс (травень 1658)

крилівський — Ясько Вовченко (1–31 травня 1659)

омельницький — Миско (квітень 1658)

остап’ямський — Іван Омелянович (квітень 1658)

сміловський — Михайло Бурмака (1–31 травня 1659 р.).


Миргородський полк

Полковники:

Григорій Софонтійович Лісницький (Сахненко) (липень 1653 — лютий 1658)

Олексій Козел (початок березня 1658)

Степан Довгаль (8 березня — травень 1658)

Олексій Козел (травень — липень 1658)

Степан Довгаль (жовтень 1658 — лютий 1659)

Григорій Софонтійович Лісницький (початок березня — травень 1659)

Павло Охрімович Апостол (12 липня 1659–1660)

Сотники:

бороновський — Михайло Тиша (березень 1658)

жигимонтовський — Василь Хміль (грудень 1657); Мартин Гаврилович Вороний (березень 1658)

комишнянський — Степан Прокопов (серпень 1657 — березень 1658); Семен Симанов (28 серпня 1659)

костянтинівський — Оленик (4 жовтня 1657)

краснопільський — Андрій Тимофєєв (березень 1658)

лохвицький — Скребець Василь Якович (вересень — 12 листопада 1657); Іван Лавренко (наказний, січень 1658); Савва Терещенко (квітень 1658); Андрій Михайлович Виприск (листопад 1658); Ілля Білецький (2 червня 1659); Василь Скрибен (Скребець) (1–31 травня 1659 р.); Іван Іваненко (Іван Іовенко Партолка) (18 червня 1659)

лубенський — Радіон Логвінов (жовтень 1657 – 18 лютого 1658); Павло Швець-Омельянович (квітень 1658)

1-ї миргородської — Степан Прокопович (жовтень 1657); Петро Ольшанський (березень 1658)

петровський — Андрій Пилипович Гайдак (березень 1658)

пісковський — Василь Іванов (березень 1658);

роменський — Кіндрат Войтенко (жовтень 1657 — грудень 1658); Гаврило Шумейко (лютий — липень 1659)

хомутецький — Павло Охрімович Апостол (серпень 1657 — березень 1658)

хорольський — Пилип Якимович (березень 1658);

Федір (25 квітня 1658)

яресковський — Іван Матвєєв (лютий — березень 1658).


Прилуцький полк

Полковники:

Яків Воронченко (травень 1652–1657)

Петро Дорофійович Дорошенко (жовтень 1657–1 липня 1659)

Яків Воронченко (призначений росіянами, червень — листопад 1658)

Степан Дорошенко (наказний, 11–13 вересня 1659)

Лазар Федорович Горленко (наказний, 6 вересня 1659)

Федір Терентійович Терещенко (17 вересня 1659–1661)

Сотники:

журавський — Федір Бульба (1658–1669, сотня передана в Прилуцький полк у 1658 р.)

іченський — Матвій Романович (6 вересня 1659 – 1662)

прилуцький (полковий) — Іван Данилів (1651 – 6 вересня 1659)

невідомих сотень — Дмитро Черневський (вересень — жовтень 1659); Іван Малов (вересень — жовтень 1659).


Ніжинський полк

Полковники:

Григорій Сафонтійович Гуляницький (березень 1656 — липень 1659, у жовтні 1658 — липні 1659 ще й наказний сіверський гетьман)

Іван Гуляницький (наказний, жовтень 1657)

Роман Йосипович (наказний стародубський, 1657)

Григорій Кобилецький (наказний, жовтень-листопад 1658)

Федір Завадський (наказний, лютий 1659)

Левко Бут (наказний, 18 травня — 14 червня 1659)

Василь Никифорович Золотаренко (червень 1659–1663)

Сотники:

батуринський — Савва Михайлович Мішуренко (1654 — вересень 1659)

бахмацький — Тищенко (Тихонов) Павло Семенович (1654–1662)

борзенський — Петро Михайлович Забіла (1654–1672)

веркієвський — Іван Косинський (Колибаба) (1654 – 31 травня 1659)

глухівський — Пилип Іванович Уманець (1653 — березень 1658); Артемій Миронівський (квітень 1658); Пилип Іванович Уманець (травень 1658–1664); Семен Чорний (наказний, вересень 1658)

киселівський — Федір Свіонтицький (1659)

кобижанський — Степан Михайлович Шевлюга (1655–1658)

конотопський — Семен Мар’янов (1656–1659)

коропський — Никифор Ковалевський (29 вересня 1658 — квітень 1659); Гордій Черв’яченко (1659)

кролевецький — Григорій Михайлович (1656 — червень 1658); Давид Євхимович (наказний, жовтень 1658)

мглинський — Ісак Жук (травень 1659)

мринський — Федір Завадський (16 травня — 17 вересня 1659)

ніжинський (полковий) — Левко Бут (квітень 1658); Федір Завадський (квітень 1658); Роман Ониськович Ракушка (квітень 1658 – 1663)

новгородсіверський — Михайло Степанович Горбовецький (1654–1660)

погарський — Гаврило Яременко (1659–1662)

понорницький — Матвій Ходко (1657)

почепський — Семен Карпаченюк (березень — липень 1657)

сосницький — Дем’ян Толюпенко (липень 1657); Василь (грудень 1657)

шаповалівський — Самійло Курбацький (1654 – 12 травня 1659)

шептаковський — Тимофій Куриленко (Кирило) (1654–1660).


Лубенський полк

Полковники:

Павло Швець-Омелянович (1658–1659)

Яків Засядько (2 вересня 1659–1660)

Сотники:

смілянський — Яцько (жовтень 1658)

костянтинівський — Єрофій Єремєєв (17 січня 1659); Яків Савченко (12–25 лютого 1659)

пирятинський — Іван Котурженко (11–13 вересня 1659).


Чернігівський полк

Полковники:

Оникій Силич (лютий 1657 – 1663)

Григір Никифор (наказний, вересень 1658)

Станіслав Коханенко (наказний, квітень 1658, серпень 1659)

Сотники:

вибельський — Степан Васильович Шуба (1658–1661)

любецький — Савва Унучко (1656 – 22 жовтня 1657); Ігнат Гуштинович (червень 1658); Хилко Кгрошченко (наказний, липень 1659); Хома Ращенко (1659)

роїський — Хома Ращенко (лютий 1659–1660)

седнівський — Ничипір Григорович (вересень 1658 – 31 травня 1659)

слабинський — Іван Михайлович Домонтович (1 серпня — жовтень 1659)

чернігівський (полковий) — Станіслав Коханенко (22 квітня — липень 1658); Іван Михайлович Домонтович (вересень 1659).


Київський полк

Полковники:

Павло Яненко-Хмельницький (серпень 1657 — березень 1659)

Іван Якименко (липень — вересень 1659)

Василь Федорович Дворецький (наказний, серпень 1657 — травень 1659)

Василь Григорович Виговський (овруцький полковник, 1658 — вересень 1659)

Сотники:

білгородський — Семен Третяченко (31 липня — 30 серпня 1659)

житомирський — Клим Соколовський (10 червня 1659)

київський — Михайло Крюковський (липень 1657); Семен Третяк (вересень 1658); Шульга (7 листопада 1658)

козелецький — Марко Гарячка (1654–1660)

остерський — Роман Маркович (1656 — жовтень 1657); Роман Таран (1657); Степан Лапека (травень — 13 липня 1658); Роман Сарченко (19 серпня 1658).


Кальницький (Вінницький) полк

Полковники:

Іван Федорович Богун (лютий 1649 — червень 1658)

Андрій Бештанка (9 листопада 1658)

Іван Дмитрович Сірко (1658–1659)

Іван Вертелецький (1 липня 1659 – 5 липня 1660)

Яків Петренко (вересень 1659)

Сотники:

кальницький — Фесько Микитенко (1–31 травня 1659 р.)

ілинський — Фесько Дульський (1–31 травня 1659 р.).


Білоцерківський полк

Полковники:

Яків Люторенко (травень 1656 — травень 1658)

Іван Кравченко (16 серпня 1658 – 1660)

Адам Мазепа (наказний, березень 1659)

Семен Половець (наказний, серпень — вересень 1659)

Сотники:

білоцерківський — Дмитро Микифоров (9 листопада — 23 грудня 1658)

коростишевський — Іван Богатиренко (10 червня 1659)

настаський — Андрій Рудика (1654 – 31 травня 1659 р.)

ставищенський — Семен Лобашенко (1–31 травня 1659 р.).


Уманський полк

Полковники:

Михайло Степанович Ханенко (1657 — вересень 1659)

Іван Кіндратович Лизогуб (Кобизенко, Кондратєв) (1659–1661)

Сотники:

бабанський — Григорій Білогруд (1–31 травня 1659 р.)

житковський — Максим Булига (1–31 травня 1659 р.).


Брацлавський полк

Полковники:

Михайло Зеленський (серпень 1654 — квітень 1658)

Іван Федорович Сербін (16 серпня — вересень 1658)

Дмитро Солонина (1658–1659)

Бирло (16 січня 1659)

Михайло Зеленський (1659–1672).


Кропивнянський полк

(розформований навесні 1658 р.)

Полковник:

Філон Джеджалій (Джалалій) (квітень 1649 — травень 1658)

Сотники:

журавський — Федір Бульба (1649–1658).


Канівський полк

Полковники:

Іван Стародуб (жовтень 1657 — січень 1658)

Семен Левонович Савич (Семенець) (вересень 1658–1659)

Іван Кіндратович Лизогуб (Кобизенко, Кондратєв) (квітень — жовтень 1659)

Сотники:

канівський — Іван Кондратєв Лизогуб (квітень 1658); Василь Митченко (1–31 травня 1659).


Корсунський полк

Полковники:

Іван Дубина (липень 1657)

Іван Креховецький (серпень 1657)

Тимофій Оникієнко (1657 — червень 1658)

Іван Ховицький (18 липня 1659)

Осип Привицький (наказний, 7 листопада 1658)

Сотники:

корсунський — Мелешко Тивонко (1–31 травня 1659 р.)

Паволоцький полк Полковники:

Михайло Суличич (січень — червень 1658)

Іван Федорович Богун (серпень 1658 – 1660)

Сотники:

торчецький — Іван Філоненко (1–31 травня 1659 р.)

ходорковський — Василь Петровський (1–31 травня 1659 р.).


Переяславський полк

Полковники:

Павло Іванович Тетеря (липень 1653 — жовтень 1657)

Іван Кульбака (січень — 2 серпня 1658)

Яким Семенович Сомко (Самченко) (3 липня 1658)?

Степан Чючар (6 вересня — листопад 1658)

Яким Семенович Сомко (Самченко) (березень 1659)?

Степан Сулима (1–31 травня 1659)

Тимофій Єрмолайович Цецюра (1 липня 1659 — серпень 1660)

Богдан Колющенко (Коленченко) (наказний, вересень 1659)

Сотники:

басанський — Никифор Омелянович Царенко (грудень 1653 — грудень

1657)

бориспільський — Степан Іванович Сулима (січень — березень 1659)

1-ї полкової — Степан Іванович Сулима (Северин) (1659)

піщанський — Онисько Товстевич (1–31 травня 1659)

домонтівський — Ярмола Шкода (травень 1659).


Черкаський полк

Полковник:

Яків Пархоменко (липень 1653 – 1658)

Федір Джулай (серпень 1658 — серпень 1659)

Андрій Одинець (вересень 1659 – 1660)

Сотники:

мошенський — Степан (червень 1658)

невідомої сотні — Іван Черкас (7 листопада 1658).


Подільський (Придністровський або Могилівський) полк

Полковники:

Остап Гоголь (1654–1664)

Федір Михайлович (наказний, січень — лютий 1658)

Сотники:

меджибіжський — Федір Волошенін (листопад 1657)

невідомої сотні — Матвій Савченко (7 листопада 1658).


Білоруський (Чауський) полк

Полковник:

Іван Нечай (1656 — грудень 1659)

Сотники:

рославльський — Олександр Волик (початок жовтня 1658 — середина травня 1659);

невідомих сотень — Денис Мурашка, Саприка, Богданович, Андрій Конишевський, Пилип Прудник, Дери-Око, Дрань, Рибалка, Семен Могилевський, Станіслав Шалупін.


Іркліївський полк

Полковник:

Матвій Патцкев (Панкевич) (січень 1658–1663).


Пінсько-Турівський полк

Полковник:

Костянтин Євстафійович Виговський (13–25 червня 1658).


Волинський полк

Полковник:

Іван Тарновський (осінь 1657).


Слобідські козацькі полки Острогозький (Рибненський) полк

Полковник:

Іван Миколайович Дзиковський (Зіньківський) (1652–1667)

Сотники:

рибненський — Герасим Карабута (2 квітня 1659).


Сумський полк

Полковник:

Герасим Кондратєв (грудень 1658 – 14 січня 1680).


Охтирський полк

Полковник:

Іван Гладкий (грудень 1658 — травень 1659)

Іван Донець (22 листопада 1659)

Сотники:

липоводолинський — Крисько (квітень 1659)

невідомих сотень — Василь Перлинов, Петро Степанов, Левко Гладкий.



Примітка | Українсько-російські взаємини 1657-1659 рр. в умовах цивілізаційного розмежування на сході Європи | Примітка