home | login | register | DMCA | contacts | help | donate |      

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
А Б В Г Д Е Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Э Ю Я


my bookshelf | genres | recommend | rating of books | rating of authors | reviews | new | форум | collections | читалки | авторам | add

реклама - advertisement



Додаток 24

Козацька старшина Війська Запорозького (липень 1657 — вересень 1659 рр.)


Гетьман

Іван Євстафійович Виговський (серпень 1657 — вересень 1659).


Військова старшина

Військовий обозний:

Тимофій Носач (1656–1657, 1658–1663)

Костянтин ЄвстафІйович Виговський (1658)?

Військові судді:

Самійло Богданович (Зарудний) (1652 — червень 1659)

Герман Гапонович (1657 – 18 липня 1659)

Федір Лобода (1658–18 липня 1659)

Григорій Софонтійович Лісницький (жовтень 1657)?

Військові осавули:

Іван Ковалевський (1655 — квітень 1659)

Мисько Лучченко (1657)

Федір Вовк (серпень — листопад 1658)

Іван Скоробагатенко (вересень 1658 – 1659)

Гаврило Лісовський (березень — червень 1659)

Іван Креховецький (вересень 1659)

Військовий писар:

Іван Груша (1657 — червень 1659)

Військовий бунчужний:

Митка Мигай (1658 — вересень 1659).


Військові канцеляристи

Гетьманські підписки (писарі):

Остафій (серпень 1657)

Герасим Борисов (Борисович) (листопад 1657 — листопад 1658)

Герасим Каплонський (30 січня — серпень 1658)

Федір Погорецький (квітень — травень 1658)

Кривецький (18 квітня 1659)

Ієронім Борисович Шалатоня (літо — вересень 1659)

Микола Яворський (1–31 травня 1659)

Гетьманський скарбник:

Калита (24 квітня 1658).


Військова старшина опозиціонерів

Наказний гетьман:

Іван Безпалий (кінець листопада 1658 — липень 1659)

Військовий суддя:

Павло Ілліч Потимський (березень — травень 1659)

Військові осавули:

Воронок (кінець листопада 1658)

Семен Сергійович Черкес (липень 1659)

Військовий писар:

Семен Остапович Голуховський (Семен Остапов, Лях) (серпень 1659–1660).


Кошові отамани Запорозької Січі

Яків Федорович Барабаш (1656 — лютий 1658)

Павло Савович Гомон (Пашко Савович) (8 лютого — перша половина березня 1658)

Шекура (березень — квітень 1658)

Яків Федорович Барабаш (квітень — вересень 1658)

Іван Дмитрович Сірко (1659–1660).


Полтавський полк

Полковники:

Мартин Іванович Пушкар (жовтень 1649 — травень 1658)

Іван Федорович Богун (червень 1658, недовго)

Філон Гаркуша (червень — 12 грудня 1658)

Кирик Мартинович Пушкар (друга декада жовтня 1658 – 18 липня 1659)

Марк Мартинович Пушкар (травень 1659)

Федір Іванович Жученко (19 липня 1659 – 1661)

Сотники:

багацький — Іван Грицюта (1–31 травня 1659)

балаклійський — Іван Педяк (березень 1658)

більський — Іван Грицюта (1659)

веприцький — Данило Семенович (12 березня 1658); Пилип Погребиський (24 квітня 1658)

гадяцький — Василь Микифоров (березень 1658); Василь Санніков (березень 1658), Павло Животовський (24 квітня 1659)

грунський — Левко Мишкін (Михайлов) (10 травня 1659); Семен Яковлев (28 серпня 1659)

зіньківський — Левон Гаврилов (березень 1658); Михайло Іванов (21 травня 1658); Микита Безпалий (квітень 1659); Михайло Алексєєв (28 серпня 1659)

котельвянський — Якименко (8 жовтня 1658)

лукомський — Дмитро Солонинка (до березня 1658)

новосанжарський — Іван Чорномаз (24 квітня 1658); Яцько Андрійович Дурицький (12 грудня 1658 – 15 квітня 1659)

ряшівський — Севастян Підсилкенко (березень 1658); Хома Ращенко (11 лютого 1659)

старосанжарський — Мисан (березень 1658); Григорій Зарудний (жовтень 1658 – 10 червня 1659); Олексій Кованько (Коваленко) (15 квітня — травень 1659)

полкова (полтавська) сотня — Василь Юрієв (квітень 1659); Костя Кублицький (квітень 1659); Сава Педашенко (квітень 1659).


Чигиринський полк

Полковник:

Карпо Трушенко (травень 1658)

Ілля Богаченко (жовтень — грудень 1658)

Герасим Каплонський (початок червня — середина серпня 1659)

Кирило Андрєєв (жовтень 1659)

Павло Кременчуцький (6 вересня 1659 – 1660)

Петро Дорофійович Дорошенко (листопад 1659)

Сотники:

бужинський — Лук’ян Іванов (16 листопада 1657)

жовнинський — Степан Матвєєв (жовтень — листопад 1657)

говтянський — Онисим Олевкович (квітень 1658); Іван Касич (наказний, 22 квітня 1658); Шовкопляс (травень 1658)

крилівський — Ясько Вовченко (1–31 травня 1659)

омельницький — Миско (квітень 1658)

остап’ямський — Іван Омелянович (квітень 1658)

сміловський — Михайло Бурмака (1–31 травня 1659 р.).


Миргородський полк

Полковники:

Григорій Софонтійович Лісницький (Сахненко) (липень 1653 — лютий 1658)

Олексій Козел (початок березня 1658)

Степан Довгаль (8 березня — травень 1658)

Олексій Козел (травень — липень 1658)

Степан Довгаль (жовтень 1658 — лютий 1659)

Григорій Софонтійович Лісницький (початок березня — травень 1659)

Павло Охрімович Апостол (12 липня 1659–1660)

Сотники:

бороновський — Михайло Тиша (березень 1658)

жигимонтовський — Василь Хміль (грудень 1657); Мартин Гаврилович Вороний (березень 1658)

комишнянський — Степан Прокопов (серпень 1657 — березень 1658); Семен Симанов (28 серпня 1659)

костянтинівський — Оленик (4 жовтня 1657)

краснопільський — Андрій Тимофєєв (березень 1658)

лохвицький — Скребець Василь Якович (вересень — 12 листопада 1657); Іван Лавренко (наказний, січень 1658); Савва Терещенко (квітень 1658); Андрій Михайлович Виприск (листопад 1658); Ілля Білецький (2 червня 1659); Василь Скрибен (Скребець) (1–31 травня 1659 р.); Іван Іваненко (Іван Іовенко Партолка) (18 червня 1659)

лубенський — Радіон Логвінов (жовтень 1657 – 18 лютого 1658); Павло Швець-Омельянович (квітень 1658)

1-ї миргородської — Степан Прокопович (жовтень 1657); Петро Ольшанський (березень 1658)

петровський — Андрій Пилипович Гайдак (березень 1658)

пісковський — Василь Іванов (березень 1658);

роменський — Кіндрат Войтенко (жовтень 1657 — грудень 1658); Гаврило Шумейко (лютий — липень 1659)

хомутецький — Павло Охрімович Апостол (серпень 1657 — березень 1658)

хорольський — Пилип Якимович (березень 1658);

Федір (25 квітня 1658)

яресковський — Іван Матвєєв (лютий — березень 1658).


Прилуцький полк

Полковники:

Яків Воронченко (травень 1652–1657)

Петро Дорофійович Дорошенко (жовтень 1657–1 липня 1659)

Яків Воронченко (призначений росіянами, червень — листопад 1658)

Степан Дорошенко (наказний, 11–13 вересня 1659)

Лазар Федорович Горленко (наказний, 6 вересня 1659)

Федір Терентійович Терещенко (17 вересня 1659–1661)

Сотники:

журавський — Федір Бульба (1658–1669, сотня передана в Прилуцький полк у 1658 р.)

іченський — Матвій Романович (6 вересня 1659 – 1662)

прилуцький (полковий) — Іван Данилів (1651 – 6 вересня 1659)

невідомих сотень — Дмитро Черневський (вересень — жовтень 1659); Іван Малов (вересень — жовтень 1659).


Ніжинський полк

Полковники:

Григорій Сафонтійович Гуляницький (березень 1656 — липень 1659, у жовтні 1658 — липні 1659 ще й наказний сіверський гетьман)

Іван Гуляницький (наказний, жовтень 1657)

Роман Йосипович (наказний стародубський, 1657)

Григорій Кобилецький (наказний, жовтень-листопад 1658)

Федір Завадський (наказний, лютий 1659)

Левко Бут (наказний, 18 травня — 14 червня 1659)

Василь Никифорович Золотаренко (червень 1659–1663)

Сотники:

батуринський — Савва Михайлович Мішуренко (1654 — вересень 1659)

бахмацький — Тищенко (Тихонов) Павло Семенович (1654–1662)

борзенський — Петро Михайлович Забіла (1654–1672)

веркієвський — Іван Косинський (Колибаба) (1654 – 31 травня 1659)

глухівський — Пилип Іванович Уманець (1653 — березень 1658); Артемій Миронівський (квітень 1658); Пилип Іванович Уманець (травень 1658–1664); Семен Чорний (наказний, вересень 1658)

киселівський — Федір Свіонтицький (1659)

кобижанський — Степан Михайлович Шевлюга (1655–1658)

конотопський — Семен Мар’янов (1656–1659)

коропський — Никифор Ковалевський (29 вересня 1658 — квітень 1659); Гордій Черв’яченко (1659)

кролевецький — Григорій Михайлович (1656 — червень 1658); Давид Євхимович (наказний, жовтень 1658)

мглинський — Ісак Жук (травень 1659)

мринський — Федір Завадський (16 травня — 17 вересня 1659)

ніжинський (полковий) — Левко Бут (квітень 1658); Федір Завадський (квітень 1658); Роман Ониськович Ракушка (квітень 1658 – 1663)

новгородсіверський — Михайло Степанович Горбовецький (1654–1660)

погарський — Гаврило Яременко (1659–1662)

понорницький — Матвій Ходко (1657)

почепський — Семен Карпаченюк (березень — липень 1657)

сосницький — Дем’ян Толюпенко (липень 1657); Василь (грудень 1657)

шаповалівський — Самійло Курбацький (1654 – 12 травня 1659)

шептаковський — Тимофій Куриленко (Кирило) (1654–1660).


Лубенський полк

Полковники:

Павло Швець-Омелянович (1658–1659)

Яків Засядько (2 вересня 1659–1660)

Сотники:

смілянський — Яцько (жовтень 1658)

костянтинівський — Єрофій Єремєєв (17 січня 1659); Яків Савченко (12–25 лютого 1659)

пирятинський — Іван Котурженко (11–13 вересня 1659).


Чернігівський полк

Полковники:

Оникій Силич (лютий 1657 – 1663)

Григір Никифор (наказний, вересень 1658)

Станіслав Коханенко (наказний, квітень 1658, серпень 1659)

Сотники:

вибельський — Степан Васильович Шуба (1658–1661)

любецький — Савва Унучко (1656 – 22 жовтня 1657); Ігнат Гуштинович (червень 1658); Хилко Кгрошченко (наказний, липень 1659); Хома Ращенко (1659)

роїський — Хома Ращенко (лютий 1659–1660)

седнівський — Ничипір Григорович (вересень 1658 – 31 травня 1659)

слабинський — Іван Михайлович Домонтович (1 серпня — жовтень 1659)

чернігівський (полковий) — Станіслав Коханенко (22 квітня — липень 1658); Іван Михайлович Домонтович (вересень 1659).


Київський полк

Полковники:

Павло Яненко-Хмельницький (серпень 1657 — березень 1659)

Іван Якименко (липень — вересень 1659)

Василь Федорович Дворецький (наказний, серпень 1657 — травень 1659)

Василь Григорович Виговський (овруцький полковник, 1658 — вересень 1659)

Сотники:

білгородський — Семен Третяченко (31 липня — 30 серпня 1659)

житомирський — Клим Соколовський (10 червня 1659)

київський — Михайло Крюковський (липень 1657); Семен Третяк (вересень 1658); Шульга (7 листопада 1658)

козелецький — Марко Гарячка (1654–1660)

остерський — Роман Маркович (1656 — жовтень 1657); Роман Таран (1657); Степан Лапека (травень — 13 липня 1658); Роман Сарченко (19 серпня 1658).


Кальницький (Вінницький) полк

Полковники:

Іван Федорович Богун (лютий 1649 — червень 1658)

Андрій Бештанка (9 листопада 1658)

Іван Дмитрович Сірко (1658–1659)

Іван Вертелецький (1 липня 1659 – 5 липня 1660)

Яків Петренко (вересень 1659)

Сотники:

кальницький — Фесько Микитенко (1–31 травня 1659 р.)

ілинський — Фесько Дульський (1–31 травня 1659 р.).


Білоцерківський полк

Полковники:

Яків Люторенко (травень 1656 — травень 1658)

Іван Кравченко (16 серпня 1658 – 1660)

Адам Мазепа (наказний, березень 1659)

Семен Половець (наказний, серпень — вересень 1659)

Сотники:

білоцерківський — Дмитро Микифоров (9 листопада — 23 грудня 1658)

коростишевський — Іван Богатиренко (10 червня 1659)

настаський — Андрій Рудика (1654 – 31 травня 1659 р.)

ставищенський — Семен Лобашенко (1–31 травня 1659 р.).


Уманський полк

Полковники:

Михайло Степанович Ханенко (1657 — вересень 1659)

Іван Кіндратович Лизогуб (Кобизенко, Кондратєв) (1659–1661)

Сотники:

бабанський — Григорій Білогруд (1–31 травня 1659 р.)

житковський — Максим Булига (1–31 травня 1659 р.).


Брацлавський полк

Полковники:

Михайло Зеленський (серпень 1654 — квітень 1658)

Іван Федорович Сербін (16 серпня — вересень 1658)

Дмитро Солонина (1658–1659)

Бирло (16 січня 1659)

Михайло Зеленський (1659–1672).


Кропивнянський полк

(розформований навесні 1658 р.)

Полковник:

Філон Джеджалій (Джалалій) (квітень 1649 — травень 1658)

Сотники:

журавський — Федір Бульба (1649–1658).


Канівський полк

Полковники:

Іван Стародуб (жовтень 1657 — січень 1658)

Семен Левонович Савич (Семенець) (вересень 1658–1659)

Іван Кіндратович Лизогуб (Кобизенко, Кондратєв) (квітень — жовтень 1659)

Сотники:

канівський — Іван Кондратєв Лизогуб (квітень 1658); Василь Митченко (1–31 травня 1659).


Корсунський полк

Полковники:

Іван Дубина (липень 1657)

Іван Креховецький (серпень 1657)

Тимофій Оникієнко (1657 — червень 1658)

Іван Ховицький (18 липня 1659)

Осип Привицький (наказний, 7 листопада 1658)

Сотники:

корсунський — Мелешко Тивонко (1–31 травня 1659 р.)

Паволоцький полк Полковники:

Михайло Суличич (січень — червень 1658)

Іван Федорович Богун (серпень 1658 – 1660)

Сотники:

торчецький — Іван Філоненко (1–31 травня 1659 р.)

ходорковський — Василь Петровський (1–31 травня 1659 р.).


Переяславський полк

Полковники:

Павло Іванович Тетеря (липень 1653 — жовтень 1657)

Іван Кульбака (січень — 2 серпня 1658)

Яким Семенович Сомко (Самченко) (3 липня 1658)?

Степан Чючар (6 вересня — листопад 1658)

Яким Семенович Сомко (Самченко) (березень 1659)?

Степан Сулима (1–31 травня 1659)

Тимофій Єрмолайович Цецюра (1 липня 1659 — серпень 1660)

Богдан Колющенко (Коленченко) (наказний, вересень 1659)

Сотники:

басанський — Никифор Омелянович Царенко (грудень 1653 — грудень

1657)

бориспільський — Степан Іванович Сулима (січень — березень 1659)

1-ї полкової — Степан Іванович Сулима (Северин) (1659)

піщанський — Онисько Товстевич (1–31 травня 1659)

домонтівський — Ярмола Шкода (травень 1659).


Черкаський полк

Полковник:

Яків Пархоменко (липень 1653 – 1658)

Федір Джулай (серпень 1658 — серпень 1659)

Андрій Одинець (вересень 1659 – 1660)

Сотники:

мошенський — Степан (червень 1658)

невідомої сотні — Іван Черкас (7 листопада 1658).


Подільський (Придністровський або Могилівський) полк

Полковники:

Остап Гоголь (1654–1664)

Федір Михайлович (наказний, січень — лютий 1658)

Сотники:

меджибіжський — Федір Волошенін (листопад 1657)

невідомої сотні — Матвій Савченко (7 листопада 1658).


Білоруський (Чауський) полк

Полковник:

Іван Нечай (1656 — грудень 1659)

Сотники:

рославльський — Олександр Волик (початок жовтня 1658 — середина травня 1659);

невідомих сотень — Денис Мурашка, Саприка, Богданович, Андрій Конишевський, Пилип Прудник, Дери-Око, Дрань, Рибалка, Семен Могилевський, Станіслав Шалупін.


Іркліївський полк

Полковник:

Матвій Патцкев (Панкевич) (січень 1658–1663).


Пінсько-Турівський полк

Полковник:

Костянтин Євстафійович Виговський (13–25 червня 1658).


Волинський полк

Полковник:

Іван Тарновський (осінь 1657).


Слобідські козацькі полки Острогозький (Рибненський) полк

Полковник:

Іван Миколайович Дзиковський (Зіньківський) (1652–1667)

Сотники:

рибненський — Герасим Карабута (2 квітня 1659).


Сумський полк

Полковник:

Герасим Кондратєв (грудень 1658 – 14 січня 1680).


Охтирський полк

Полковник:

Іван Гладкий (грудень 1658 — травень 1659)

Іван Донець (22 листопада 1659)

Сотники:

липоводолинський — Крисько (квітень 1659)

невідомих сотень — Василь Перлинов, Петро Степанов, Левко Гладкий.



Примітка | Українсько-російські взаємини 1657-1659 рр. в умовах цивілізаційного розмежування на сході Європи | Примітка